Život v Justmighty

Jaký byl rok 2018 a co znamenal pro Justmighty

  • 23. ledna 2019
  • by Tom
  • 7 minut čtení
  • Život v Justmighty

Je načase udělat shrnutí našeho dalšího roku v Justmighty – s dovolením si vypůjčím jednu místní hlášku: „Na Brno dobrý“. Každým dnem se učíme něco nového, a to nás baví.

Rok 2018 utekl tak rychle, že ani nevěřím, že už je za námi. Všechno kolem nás se akcelerovalo. Tak radši pojďme rovnou k věci, jinak bude zase červen.

Dneska už nejsme jen agoška, ale i jabka a “Ikea nábytek”

Když se ohlížíme za uplynulým rokem, nevidíme už jen Justmighty, ale také Zonic a Crevety.

Zonic už jsme představili před pár týdny formou rozhovoru s Markem Beštou, který má celý projekt na starosti. Rozhodli jsme se využít všechny své schopnosti z oblasti designu, vývoje a především online marketingu a spustili jsme projekt Zonic, který prodává prémiovou elektroniku. Jedná se zejména o produkty firmy Apple a příslušenství do firem i domácností. Nabízí pravidelný i nárazový servis pro firmy i koncové zákazníky formou One-to-One tréninků, dopravy i finálního zapojení. Tedy pokračujeme ve filosofii Justmighty a nabízíme vysokou kvalitu a komplexní služby v našem vlastním B2B a e-commerce projektu.

Crevety jsou projektem, který má za sebou první 3 měsíce zkušebního provozu a zatím jsme ho tak úplně do světa “nevytrubovali”. Troubit ale pomalu začínáme, takže nám dovolte malé představení níže.

Kdo nás sleduje, ví, že Justmighty dělá high-endové projekty na míru. To něco stojí, a proto si naše služby nemůže dovolit každý. Už dlouho nás to trápilo a často jsme museli odmítat zajímavé projekty kvůli rozpočtu. Ale proč nenabídnout živnostníkům, malým firmám, start-upům nebo třeba jen interním projektům velkých firem kvalitní, ale finančně dostupnější řešení? To byla výzva, se kterou jsme se prali tak nějak odjakživa. Řešení jsme pak našli ve standardizovaném, unifikovaném produktu. Tedy kvalitní předpřipravená řešení, která vyžadují jen krátký čas na personalizaci pro daného klienta.

Crevety tedy nabízí předchystané balíčky s možností dokoupení různých modulů (v případě webů) nebo rozšíření (v případě tvorby vizuální identity). Crevety, samostatný a majetkově i personálně oddělený tým od Justmighty, je tak schopen nabídnout kvalitní řešení v řádu jednotek desetitisíců v horizontu několika málo dní od obdržení objednávky.

Rád to vždy vysvětluji na příkladu tradičního truhlářství a obchodního domu IKEA. Justmighty dělá truhlařinu – dražší, ale zcela na míru. Crevety jsou taková naše IKEA. Nabízí kvalitní, cenově dostupné a standardizované produkty. Více o projektu se dozvíte na čerstvě spuštěném webu www.crevety.cz.

Ale jak jsem psal výše, ve velkém to do světa pošleme až v následujících týdnech.

Pojďte se podívat, jak rosteme. Než přijde krize.

Náš tým vzrostl o 80 % a dnes je nás celkem 18. Plochu officu jsme zvedli o 50 % a obrat Justmighty meziročně vzrostl o celých 28 %. Diverzifikovali jsme naše portfolio klientů a nejsme agentura, která stojí a padá na jednom či dvou největších klientech. Obdrželi jsme celkem 170 poptávek a minimálně 18 % z nich jsme proměnili v realizované zakázky (některé jsou stále v řešení). Firma Zonic již během prvního roku generovala zisk a dosáhla skoro stejného obratu jako Justmighty v minulém roce. Protože je toto vše tak trochu nuda, připravil jsem pro vás přehlednou infografiku základních statistik shrnujících náš rok 2018.

Design a jeho prezentace bez bullshitu kolem

Design vždy byl i do budoucna bude základem našeho podnikání. Najdete ho ve všem, co děláme a prodává nás. Design je také to, co nás nejvíc živí. Branding, webdesign, UI design, podklady pro online marketing a social, kreativa ke kampaním, DTP. To vše tvoří asi 40 % našeho obratu.

Proto jsme také letos začali prezentovat naši práci víc než kdy jindy. Ke každému projektu připravujeme případové studie a každý týden ať už prostřednictvím webu nebo sociálních sítí publikujeme minimálně 3 ukázky z našeho portfolia nebo rozpracovaných projektů.

Takže pokud si chcete skutečně prohlédnout, co děláme a co se nám letos podařilo, projděte si naše webové portfolio. Doporučujeme také náš Instagram a Facebook.

Social všude, kam se podíváš

Firmy už pochopily, že kombinace letáčků, katalogů, “mailových spamů” a billboardů zakrytých stromy nejsou ideálně vyváženým marketingovým mixem. V roce 2017 jsme spravovali sociálně sítě pouze jednomu klientovi. Dnes vytváříme obsah a spravujeme sítě už 11 klientům a v Justmighty nám vzniklo nové online marketingové oddělení, které se primárně zaměřuje právě na obsahový marketing. Kromě samotné správy sítí také vytváříme sezónní výkonnostní kampaně, připravuje infografiky, fotíme, natáčíme, blogujeme a copywritingujeme.

Auta, letenky a leasingy. Here we go!

Rok 2018 byl na velká jména v našem portfoliu opravdu bohatý. Podařilo se nám zahájit spolupráci s firmou ŠKODA Auto, Kiwi.com a Volkswagen Financial Services.

Ve svém portfoliu se nyní můžeme pochlubit největší českou firmou. ŠKODA Auto a.s. na letošní rok připravuje nový projekt zaměřený na konektivitu svých vozů. My máme tu čest, že jí můžeme pomáhat s marketingem pro velkou část Evropy.

Je bohužel ještě příliš brzy, abychom prozradili více, ale rádi vám poodhalíme pár rozpracovaných ukázek.

Progresivní brněnské společnosti Kiwi.com už asi půl roku pomáháme s e-mailovým marketingem. Pokud jste tedy v posledních měsících dostali od Kiwi e-mail, s největší pravděpodobností jej máme na svědomí my.

Spolupráce s Volkswagen Financial Services je ještě natolik v plenkách, že budeme radši potichoučku, abychom naše mimi nevzbudili. Tady máte alespoň jejich logo, které jsme nedělali. Na to, co pro ně připravíme my, se můžete těšit někdy příště.

Co nás čeká v roce 2019?

Bude to pecka! Každopádně.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům a zejména klientům, kteří s námi rokem 2018 prošli. Věříme, že v roce 2019 už neodevzdáme nic pozdě, nepustíme ven web s chybami nebo post s překlepy.

Chceš být součástí naší party?

Mrkni na volné pozice

Rozhýbeme i váš marketing?

Ozvěte se nám, probereme to