Crevety

IT, Ostatní

O projektu

Crevety vytváří grafiku, weby i branding pro pro malé a střední firmy napříč nejrůznějšími obory. Jednoduše, rychle a kvalitně. Jsou projektem Justmighty – branding nevyjímaje. Jak to celé vznikalo?

Rozsah projektu

Branding
Webdesign

Produced in 2018

"Creveta je kámoš, ne žrádlo"

My v Justmighty jsme pro naše Crevetky starším a zkušenějším sourozencem. O tom, jak Crevety vznikaly po businessové stránce se dočtete v blogovém článku Báry Holíkové. V téhle case study se na to podíváme z brandingového úhlu pohledu. Aneb od brandu, až po print a merchandise.

crevety_foto.jpg

vize

Vize Crevet není z nejskromnějších. Chtějí se stát jedním z nejlepších poskytovatelů funkčních a finančně dostupných řešení webových stránek a brandingu na českém trhu. To se promítá do celé značky a její komunikace.

crevety_text.jpg
crevety_foto2.jpg

Značkový Archetyp: neviňátko

Crevety jsou podle značkových archetypů používajících typologii psychologa Karla Gustava Junga neviňátko jako vyšité. Neviňátka touží žít v dokonalé zemi, kde by mohla mít svobodu být sama sebou. Jejich hlavním hnacím motorem je svoboda a štěstí. Věří, že využitím několika jednoduchých pravidel a nalézáním jednoduchých řešení mohou kýženého dokonalého života dosáhnout.

crevety_web.jpg

Logo

Proč mají v logu krevetu? Jsou kreativní, mladí, hraví a plní energie a života. Mají rádi nadsázku a neberou se příliš vážně. Takže žádný král zvířat ani ptáků, ale prostě creveta. Ve hře bylo spousty dalších skvělých názvů jako třeba Pink Bananas, Ti Druzí nebo také #cítímtentvůjbrand. Nakonec zůstali celkem při zemi (moři), že?

crevety_header.jpg

Barvy

Do růžovo-oranžové jsme jít nechtěli. Taková barva krevety ve skutečnosti je a působili bychom prvoplánově. My jsme jiní a chceme překvapovat. Modrá je barva moře, naděje a především evokuje svět technologií.

crevety_cepice.jpg
crevety_trika.jpg

Typografie

Základním písmem je Bree a Bardon. Jsou to jednoduché, čisté a dobře čitelné fonty. Působí hravě a roztomile stejně jako kreveta, což brand image ještě umocňuje.

crevety_brand.jpg

Aplikace značky

crevety_cards.jpg
crevety-poster1-80.jpg
crevety-poster2-80.jpg
crevety_sloha.jpg

Původní návrh loga

crevety_exploration.png

Mohlo by se Vám také líbit

Kreativa, Marketing, Guerilla

Bylinky na Maliňáku

Copywriting, Chatbot, Kreativa, Marketing

Webdesign, Copywriting, Foto/video, Print

Škoda Auto