Webdesign & vývoj

Grafické služby, návrh webových stránek a jejich samotná tvorba. To dnes dělá každý druhý. Ale opravdu dobře, poctivě a především funkčně to dělá jen hrstka z nás.

Tři pilíře tvorby webu a vývoje

  • Funkčnost - Na váš web chodí relevantní návštěvníci, kteří provedou konverzní akci, například online nákup, a na web se vracejí.

  • Preciznost - Jsme perfekcionisti a je to znát. Myslíme na funkčnost celku, ale nepřehlížíme jednotlivosti. Záleží na nich.

  • Metodika - Ve věcech máme systém a zkušenosti nás naučily, že je dobré držet se osvědčeného postupu.

CO TO JE WEBDESIGN?

Webdesign je mezioborová disciplína zabývající se návrhem a tvorbou webů. Propojuje poznatky z oborů jako je IT, grafický a interakční design, gamifikace, vizuální komunikace, marketing a copywriting. V dnešním online světě se bez vlastní digitální prezentace jen tak neobejdete.

WEBY, KTERÉ PRODÁVAJÍ

Naše tvorba webových stránek je orientovaná na naplnění cíle, který si sami stanovíte nebo si ho společně definujeme.

PROČ WEBDESIGN OD NÁS?

Neděláme 30 projektů za měsíc, ale 30 projektů za rok. Každému z nich věnujeme maximum. Důraz klademe na zvýšení prodeje. Naše projekty mají originální vizuální styl, který je jednoduchý, čistý a hlavně funkční. Věnujeme velkou pozornost i těm nejmenším detailům. Všechny naše webové stránky jsou responzivní. Jejich obsah se tedy přizpůsobí velikosti zařízení, na kterém si je prohlížíte. Používáme ty nejmodernější webové technologie a zároveň web přizpůsobujeme na následný online marketing. Všechno vám připravíme přesně na míru.

Kornfeil-web-design-screen.jpg

Stanovené cíle naplňujeme

Webovky navrhujeme tak, aby splnily, co od nich klient očekává. Mají prodat? Mají představit nový produkt? To je důvod, proč weby děláme. Nejen aby byly, ale aby měly smysl. Chcete získat e-mailové adresy nebo udělat osvětu v oboru? Každý web musí mít svůj cíl, který naplňuje.

Vše pod jednou střechou

Nabízíme kompletní balíček služeb. Děláme webdesign, fotíme, natáčíme vlastní videa, píšeme texty, weby kódujeme, nahráváme na redakční systémy a zajišťujeme hosting a support. Prostřednictvím internetového marketingu pak weby pořádně rozjedeme.

Tvoříme unikátní webdesign a UX

Na základě našich webů si uživatelé o projektu udělají jasnou představu. Přirozenou a příjemnou formou objeví to, co jim chcete sdělit a co hledají. Protože každá návštěva webové stránky má svůj účel.

Weby děláme responzivní

Responzivní design webu se přizpůsobí velikosti zařízení, na kterém je zobrazíte. Weby tak budou vypadat skvěle na běžném notebooku, tabletu, telefonu i velkém monitoru. V dnešní době je jedním z hlavních měřítek hodnocení webu z pohledu vyhledávání právě responzivita.

radapartner-responsive-web-iphone-x-clay.jpg

Jsme moderní

Jdeme s dobou, jsme technologicky vyspělí. Při tvorbě webových stránek, aplikací a následně v online marketingu používáme ty nejmodernější a nejvyspělejší metody, nástroje a software.

On-page SEO

To je jen začátek. Skutečná zábava přichází až s internetovým marketingem. Na přípravu pro online marketing a optimalizaci pro vyhledávače myslíme už v prvotních fázích tvorby webů.

Perfektní tvorba webových stránek

Abychom maximalizovali efektivitu tvorby každého webu, procházíme vždy následujícím procesem.

1) Myšlenka & koncept

To, jaký má web být: Sejdeme se a připravíme základní koncept, jak bude tvorba celého webu vypadat. Definujeme si rozložení, způsob navigace a povahu webu. Bude hravý či formální, tmavý či světlý, čistý či umělecký? Přesně si také určíme časový a finanční rámec projektu a představíme vám, jak bude celá realizace probíhat.

2) Struktura a sitemap

Mapa webu a jednotlivých stránek: Práci na projektu zahájíme fází průzkumu, během níž analyzujeme vaši konkurenci a situaci na trhu. Na základě získaných informací postavíme celou strukturu a mapu webu neboli sitemap. Z té jasně vyplyne počet interních stran, podstran a jejich vzájemné propojení. Také online marketing je něco, s čím počítáme už při tvorbě struktury webu.

3) Wireframes

Rozložení a funkcionalita webu: Wireframe je základní nákres webových stránek, ze kterého jasně plyne rozložení webu, tzv. layout, rozmístění jednotlivých sekcí a funkcionalita jednotlivých prvků. Jsou také prvním podkladem pro tvorbu fotografií, videí a textů.

4) Webdesign

Vzhled a UI webu: Při tvorbě webdesignu dodržujeme firemní identitu, která vychází z grafického manuálu. Jestliže manuál nemáte, vytvoříme pro vás nový originální webdesign, a pokud si budete přát, rádi pro vás zpracujeme i samotný brand manuál. Webová grafika musí vyjádřit povahu firmy a projektu, být výstižná a originální.

5) Kódování & Vývoj

Transformace webdesignu do kódu: Hotový a schválený design je nyní potřeba převést do řeči, které internetové prohlížeče rozumějí. Celé webové stránky se tedy nakódují, tj. front-end, a posadí na redakční systém, tj. back-end. Webové stránky se v této fázi doplní o obsah (texty a fotografie), animace a definitivně se připraví na finální spuštění.

6) Spuštění na našem cloud hostingu

Představení webu veřejnosti: Hotové a nakódované webové stránky spouštíme na vašem hostingu nebo poskytneme vlastní hostingový prostor. Vždy trváme na kvalitním hostingu s odpovídající rychlostí a bezpečností. Webové stránky vypouštíme do světa až v okamžiku, kdy jsme s nimi na 100 % spokojeni.

7) Testování & Optimalizace

Zpracování zpětné vazby a statistik: Po samotném spuštění projektu nastává čekání na zpětnou vazbu. Bavíme se o přesných statistikách chování tisíců lidí, kteří nám zpětnou vazbu poskytují svým přirozeným chováním na webu. Jejich chování detailně monitorujeme a na základě získaných dat webdesign optimalizujeme.

VÝKONOSTNÍ WEBDESIGN

Webdesign je naše vášeň. Tvorba funkčních webových stránek s moderním designem, jejímž cílem je konvertovat návštěvníky v zákazníky.

WEBDESIGN PROVÁZÍ UŽIVATELE K CÍLI

Někdy se weby dělají, jen aby byly. Mají spíše reprezentační smysl. To je hezké, ale k ničemu. Každý váš business nebo projekt sleduje konkrétní cíl. Může jím být prodej, prezentace služeb nebo osvěta v oboru. Web musí být vytvořen tak, aby tento cíl naplnil. Tomu podřizujeme veškerou naši činnost. Jednoduché, a přitom funkční, nemyslíte?

  • Stanovíme si cíl: Řekněte nám, jaký je cíl vašeho projektu. Pokud si nejste jistí, pomůžeme vám jej nalézt a přesně definovat.

  • Najdeme ty správné lidi: Společně si definujeme cílové skupiny. Podíváme se jim na zoubek a přijdeme na to, co na ně platí.

  • Přivedeme je na web: Přivedeme vám právě ty lidi, kteří jsou pro vás relevantní - potenciální a stávající zákazníky. Toho docílíme prostřednictvím online marketingu.

  • Naplníme cíl: Teď, když vám chodí na web ti správní lidé, naplníme cíl, který jsme si stanovili. Ať už je to představení nového produktu, prodej nebo získání potřebných dat.

Od UX až po konverzi

UX aneb jedinečná User Experience

Vysokého uživatelského prožitku neboli User Experience lze dosáhnout kombinací několika faktorů. Je to především vzhled a celkový pocit z webu jako takového. Dále pak funkčnost a jednoduché navigování webem a v neposlední řadě obchodní stránka celého projektu. Všechny stránky vytváříme tak, aby User Experience dosáhla nejvyšší úrovně.

Naplnění cíle jménem konverze

Konverze je vůbec nejdůležitější ukazatel kvality webových stránek, protože měří úspěšnost naplnění stanoveného cíle. Tímto pojmem rozumíme proměnu návštěvníka v zákazníka. Konverze je tedy údaj, který nám říká, jaké procento návštěvníků naplnilo náš cíl, například nakoupilo, a víme, jak dobrý web jsme vytvořili.

Plně responzivní design

Věděli jste, že více než 50 % webových návštěv se odehrává z tabletů a chytrých telefonů? A věděli jste, že Google v rámci vyhledávání znevýhodňuje weby, které nejsou na mobilní zařízení připraveny? Responzivní design přizpůsobí obsah webu zařízení, na kterém jej prohlížíte. Jinak bude vypadat na mobilu, jinak na tabletu a jinak na velkém monitoru. Zajistíte tak maximální uživatelský prožitek pro každého návštěvníka.

Vývoj webu

To, co nakreslíme, musíme převést do kvalitního kódu. Není to jen tak. Máme k tomu nejmodernější nástroje a potřebné know-how.

CO JE TO WEB DEVELOPMENT?

Web development (česky vývoj webu) se dělí na back-end a front-end. Aneb to, co nakreslíme, je potřeba převést do kvalitního kódu. Aby to fungovalo a proklikali jste se tam, kam chcete.

Kornfeil-development-fotka.jpg

Front-end versus Back-end

Front-end development znamená kódování viditelné části webu. Je to ta část, kterou uvidí běžný návštěvník.

Back-end je to “co je vzadu”, co uživatel nevidí. Tato část je nezbytná k administraci webu, například vkládání článků do redakčního systému nebo nového zboží na e-shop, a ke zpracování dat.

PROČ DEVELOPMENT OD NÁS?

Používáme nejmodernější technologie, snažíme se psát čistý a přehledný kód, který se jednoduše udržuje. Používáme automatizované nástroje pro kontrolu webu a zaměřujeme se na jeho maximální optimalizaci.