ENMON

Naše mise
jsou emise

  • Strategie
  • Webdesign
  • Branding
ENMON
o projektu

Energetický management na jedno kliknutí? To je Enmon. Aplikace, která propojila know-how energetiků se špičkovým IT. Vsadila na to, že udržitelnost, ekologická řešení i úspora energií jsou cool nejen pro generaci Z, ale taky pro vedení developerských projektů, velkých obchodních řetězců i celá města. V rámci brandingu, webdesignu i strategie přizvala na pomoc Justmighty. 

Cestou barevných přechodů a heatmap

Hledali jsme moderní a čisté barvy, které zaujmou na první pohled. Inspirovali jsme se mladým krypto i metaverse světem a nabídli klientovi konzervativnější cestu, která pracuje s barevnými přechody, heatmapami a motivem šipky znázorňující dynamiku a pohyb.

Zelená záře jako proud plynoucí energie

Druhé variantě vizuálu dominovala černá a neonově zelená, která se často objevuje ve spojitosti s elektromobilitou, kyberbezpečností i v bankovních aplikacích. Pracovali jsme se zelenou září a gradienty, ručně psanými čárami, šipkami a pokoušeli se najít symbol, který by vystihoval motiv proudu plynoucí energie.

Logo
Web náhled
qr kód enmon
aplikace enmon
Řešení

Tečkovaný brand

Na závěr vyhrály tečky. A proč? Znázorňují jednotlivé měřící body a jejich propojení s centrálou Enmonu, ze které veškeré měření vychází. V praxi se pak jedná o vizuální doplněk, který dokáže propojit reálný svět s rozhraním aplikace. Tečkovaný element se objevuje napříč celým brandem. Zároveň funguje jako grafický doplněk fotografií i pozadí produktových prvků.

vizitky Enmon
hlavičkový papír enmon
merch enmon
prostory emnon
Popisky v prostorách firmy Enmon
Polep auta z boku
polep auta zezadu
Základní barvy brandu
řešení

Izometrická ilustrace

Od prvních návrhů jsme věděli, že budeme pracovat s izometrickými prvky a přechody barev. Proto jsme vytvořili variantu s ukázkou ilustrace, která znázorňuje centrálu Enmonu, v níž se sbíhají data z jednotlivých měřících bodů. Jednotlivé ilustrace jsme zároveň využili i při tvorbě ikon a prvků na webu.

izometrická ilustrace
izometrická ilustrace 2
izometrické prvky
řešení

Sustain your impact

Při tvorbě webdesignu jsme kladli důraz hlavně na praktické využití barev i prvků v online rozhraní. Intuitivní prostředí a jasně definované funkce i výhody aplikace doplněné o reference od klientů ve výsledku tvoří funkční nástroj pro B2B marketing v oblasti energetické udržitelnosti. Pomáhají tak přírodním zdrojům i firemnímu budgetu.