Technistone

Vdechli jsme
kameni život

  • Video
  • Fotografie
  • Design & DTP
  • Copywriting
Technistone
Výzva

Kámen není jen chladný, strohý a odosobněný minerál. Společnost Technistone, pro kterou představuje hlavní artikl, od nás poptala kreativní koncept. Ten měl bourat předsudky a ukázat tento materiál v jiném světle. Povedlo se. Našli jsme způsob, jak kámen probudit k životu.

technistone_kamenný povrch
Řešení

Touch the living perfection – tvrzený kámen Technistone

Společnost TechniStone, přední světový výrobce tvrzeného kamene, vytváří unikátní materiál z žuly, křemene a dalších příměsí. Zajímavý vzhled umělého kamene doplňují barevné pigmenty a kousky skel nebo zrcadel, vše dohromady pojí pryskyřice. Po vytvrzení a opracování vznikají rovné desky s různými typy povrchů a tlouštěk. Odolný a hygienicky nezávadný tvrzený kámen dotváří naše okolí. Je součástí především interiérů v soukromé i veřejné sféře nebo průmyslu.

TEN_koncept
TEN_woman
VIDEO

Dotkni se živoucí dokonalosti

Hlavní myšlenkou kreativní strategie, která představuje práci TechniStone, je oživlý kámen. Rozhodli jsme se mu vdechnout duši a ukázat, že i obyčejná pracovní deska nebo koupelnový obklad žije. Naším cílem bylo vyvrátit představu, že kámen je pouze kus materiálu.

V hlavním videu zachycujeme „živoucí dokonalost,“ tedy postavy, jejichž těla splývají s konkrétním materiálem TechniStone.

TS-prezentace-koncept-v5 3
TS-prezentace-koncept-v5 4

Každý kámen dostal svoji tvář

Do hlavních rolí jsme obsadili samotný materiál. Ve vizuálech každá postava symbolizuje konkrétní oživlý kámen v daném vzoru a splývá s pozadím. Docílili jsme tak efektu, ve kterém postava jako by vystupovala z podkladu a probouzela se k životu. Do pohybu propisuje svůj charakter, který souvisí s vnímáním jednotlivých dekorů. Chladný kus skály pookřál a ukázal své já.

Justmighty_technistone_1
15 tváří kamene

Nejdůležitější součástí kreativní kampaně jsou fotografie a videa

V první fázi vznikla série 15 krátkých bumperů a z nich sestříhané doplňkové video. Součástí balíčku bylo i 30 fotografií.

Bumpery sklidily u klienta velký úspěch, společně jsme se dohodli na tvorbě image spotu. V těch jsme chtěli promítnout kamenné postavy do reálných interiérů. Na řadu přišla 3D technologie postprodukce. Řekněme si ale, jak to celé začalo.

Vezmeme vás do zákulisí

Ještě než kluci řekli “akce”, čekal modely tým maskérů

Aby vytvořili realistický vzhled kamenů TechniStone, přemýšlel Jan Kolář s Petrem Hostičkou nad bodypaintingem. To by znamenalo každého herce namalovat přesně jako daný materiál, což se později u některých vzorů zdálo jako nemožné. Bodypainteři by museli nejen přesně sladit barvu, ale také četnost a rozmístění například kousků skla tak, aby model lehce zapadal do podkladu.

Další možností bylo využít 3D VFX technologii a vyrobit všechny postavy čistě digitálně. To by ale bylo nejen velmi nákladné, ale také příliš složité, protože jsme chtěli docílit realistických pohybů i vzhledu postav.

TEN_nástřik ruka
TEN_foto_realizace
BODYPAINTING A POSTPRODUKCE

Nejlepším řešením byla kombinace bodypaintingu a digitální postprodukce

Modely jsme nastříkali podkladovou barvou, označili je trackovacími body a natočili před zeleným pozadím.

V hlavním spotu bylo zelené plátno přímou součástí interiéru, později jsme na oboje doklíčovali jednotlivé vzory kamenů. Výsledkem jsou postavy, které vypadají realisticky a zároveň ideálně zapadají do pozadí, v němž se postupně rozplývají.

TEN_násřik_tělo modelky
TEN_digitalizace_bodypainting
Maskéři, na scénu!

Jak vzniká kámen v našem podání?

Jako první přišla na řadu práce maskérů. Herce natřeli podkladovou barvou a přidali trackovací značky. Charakter jsme poté natočili před zeleným plátnem a v postprodukci přidali pozadí. díky kterému postava dokonale splývá s podkladem.

TEN_foto_kameraman

Od kameramanů k fotografovi

Opět se fotilo před zeleným plátnem a na postavy jsme pak postprodukčně doklíčovali všechny textury. Podívejte se, jak kámen ožil v dalších aplikacích.

Součástí nového vizuálu jsou samozřejmě i aplikace jako brožury, krabičky na vzorky kamenů a další tiskoviny. Ty vychází z fotografií, které vznikly spolu s videospoty.

TEN_square_stone
TEN_square_stone2
TEN_catalogue