Kuki

Telekomunikace

O projektu

Kuki je chytrou televizí od společnosti netbox. Na trhu je už několik let. Justmighty spolu s netboxem zapracovalo paralelně s rebrandingem také na kompletním předesignování a přetvoření celého produktu chytré televize. Vytvořili jsme tedy zcela nový design UI. Udělali jsme televizi takovou, jakou jsme ji vždycky všichni chtěli. Televize kuki je dostupná pro chytré televize.

Rozsah projektu

Webdesign
Product development
UI/UX

Realizováno 2018/2019

kuki-CS-zarizeni@3.png

Smart TV 2.0 - TV vysílání, jaké jsme vždy chtěli

Jak je to dnes vlastně s klasickým televizním vysíláním? Není to už náhodou trochu za námi? Jsme dnes zvyklí sledovat to, co chceme my, a ne to, co zrovna dávají. A chceme to sledovat, kdy chceme my, a ne, kdy nám to určí stanice. A chceme se na to koukat znovu a znovu. A chceme se podívat na několik dílu našeho oblíbeného seriálu. Ale občas se chceme podívat i na živé vysílání nebo na to, co budou dávat za 2 dny. To vše nová televize kuki umožňuje. A my jsme vytvořili uživatelské rozhraní, které to vše umožňuje na několik kliků či doteků.

Časová osa

Pořady znázorňujeme pomocí dlaždic umístěných na časové ose. Každá dlaždice je stejně velká, nereflektujeme tedy skutečnou dobu vysílání, dlaždice jsou seřazené chronologicky.

kuki-CS-radek@3.png

Jedna z dlaždic pak znázorňuje právě vysílaný pořad včetně ukazatele pokročilosti odvysílání. Za touto dlaždicí je televizní program, tedy programy, které budou teprve odvysílány.

kuki-CS-casova-osa@3.png

Kuki všechno vyzobe z vysílání za vás a pěkně vám to naservíruje

Pokud vás nebaví prohrabávat se stovkami kanálů a tisíci pořadů, nemusíte. Pusťte si například nějaký z trháků - tedy odvysílané pořady s hodnocením nad 60 %.
Nebo si pusťte svůj oblíbený seriál. Kuki už vyzobala všechny odvysílané díly a roztřídila je za vás na jedno místo. Anebo prostě pokračujte ve sledování toho, u čeho jste včera usnuli.

kuki-CS-radky@3.png

Přeskoč, co tě nebaví. Třeba i reklamy

kuki-CS-prehravani@3.png

Vesmírný design

Pro společnost netbox jsme zajistili kompletní rebranding a zcela novou firemní identitu včetně komunikace. V novém netbox vizuálu je také celý design televize kuki. Typické vesmírné odstíny fialové a tmavý vizuál poznáte ihned. Celé UI jsme vytvořili jak pro klasickou televizi, tak pro verzi v prohlížeči, ale i mobilní zařízení. Celý design je samozřejmě zcela na míru.

kuki-CS-dashboard@3.png
kuki-CS-detail-poradu-prehravac-hledani-nastaveni@3.png
Pro mě bylo strašně důležitý, jak Justmighty přemýšlí v klíčových věcech co se týká kreativy a jak je schopna dostat tyto myšlenky do praxe. A spolupráce s Justmighty opravdu funguje.
Marek Bukal

Zábava pro celou rodinu - personalizované profily

Televize kuki je pro každého. Od malých dětí až po seniory. Babička má ráda něco jiného než její pubertální vnuk a táta chce zase sledovat fotbal. Proto jsme v rámci kuki vytvořili personalizované profily pro každého člena rodiny. A to nejen co do obsahu.Všichni víme, že každá věková skupina přistupuje k technologiím jinak. Proto jsme vytvořili 3 různá uživatelská rozhraní. To klasické pro všechny. Druhé milé i s ochranou pro děti a třetí dobře čitelné a jednoduché pro seniory, kteří se tak nového přístupu k televizi nemusí bát.

kuki-CS-profily@3.png
kuki-CS-rozhrani-deti-seniori@3.png

Mobilní verze - TV do kapsy

Mobilní verze jak pro mobilní telefony tak tablety s operačními systémy iOS a Android jsou samozřejmostí. Vytvořili jsme tedy design i pro tyto platformy a vy si tak můžete vzít televizi kuki na cesty, anebo sledovat seriály třeba v tramvaji (šalině).

kuki-CS-mobilni-aplikace@3.png
kuki-CS-mobil-program-detail-hledani@3.png
kuki-CS-ipad-prehravani@3.png

Kuki TV ve vašem prohlížeči

A pokud patříte k těm, kteří nemají TV vůbec, nevadí. Sledujte kuki, jak jste zvyklí ve svých internetových prohlížečích, pro které jsme taky nadesignovali webovou verzi.

kuki-CS-prohlizec@3.png

Pohráli jsme si s těmi nejmenšími detaily

Tvorba celého UI do poslední ikonky a čudlíku nám zabrala skoro rok.

kuki-CS-aplikace-ikony@3.png

kuki-CS-dlazdice@3.png

kuki-CS-ilustrace@3.png

kuki-CS-sketch-design-justmighty@3.png


Mohlo by se Vám také líbit

Kreativa, Marketing, Guerilla

Bylinky na Maliňáku

Copywriting, Chatbot, Kreativa, Marketing

Webdesign, Copywriting, Foto/video, Print

Škoda Auto