netbox

IT, Telekomunikace

O projektu

Od několika prvních konceptů až po kompletně nový vizuální styl. Na brandingu brněnského netboxu, poskytovatele internetu a provozovatele online televize Kuki, jsme intenzivně pracovali dva roky a výsledek je tady. Součástí rebrandingu je nové logo, kreativa a komunikace včetně správy sociálních sítí. Jsme rádi, že toho můžeme být součástí – míříme do vesmíru společně s netboxem.

Rozsah projektu

Branding
Copywriting
Foto/video
Print
Social
Merchandise
Motion

Realizováno v roce 2018

Proč netbox vesmír?

Značka Netbox vznikla v roce 1998 a ve 20. roce své existence prochází výrazným rebrandingem. Netboxí vesmír přináší nekonečný prostor oproštěný od každodenní reality. Nebojí se jít za hranice všednosti a z neznámých světů pro zákazníky přinášet to nejlepší. Tento brand je start pro další cesty do nekonečna. Ve všech směrech.

„Stejně jako je vesmír nekonečný i my přinášíme lidem neomezené možnosti informací, vzdělávání a zábavy, ať už prostřednictvím kvalitního internetového připojení nebo internetové televize Kuki. Portfolio našich služeb se neustále rozšiřuje a koncept vesmíru se stává sjednocujícím prvkem. Lidé s námi mohou objevovat nové dimenze zábavy. Jsme hraví, máme rádi humor a nadsázku, proto u nás tento koncept jasně zvítězil,“ přibližuje Lukáš Pazourek, marketingový ředitel netboxu.

netbox-tvorba-vesmiru.jpg

klíčový VIZUÁL: PLANETA NETBOX

Představte si místo, které je jistotou v neznámu. Místo, kde je všechno možné. Místo, kde můžete trávit volný čas, bavit se a relaxovat. Místo, které můžete nazývat novým domovem.

netbox-finalni-vesmir.jpg

BARVY

Jako dvě základní barvy jsme zvolili modrofialovou, která evokuje vesmír, a sytou oranžovou, která znázorňuje teplo a světlo. Tyto dvě barvy doplňuje dalších šest, které nesmírně vesmírný dojem dokonale dokreslují. Barevnost se vztahuje na ilustrace, fotky i typografii.

netbox-barvy-brand.jpg
netbox-barvy-vesmir.jpg
netbox-vyber-pantone.jpg

TYPOGRAFIE

Zvolená typografie je jednoduchá, hravá a vyznačuje se zaoblenými tvary. Ve vesmíru bychom cokoliv hranatého hledali jen těžko. S fontem Franz Sans nějakou dobu pracujeme a předchozímu typu písma Museo jsme dali delší dovolenou. Pro brand jsme zvolili tři základní řezy.

netbox-typografie-brand.jpg
netbox-typografie-vesmir.jpg
netbox-typografie-plakat.jpg

ILUSTRACE

Ilustrace zachycují zábavné situace, v nichž se zákazníci na planetě netbox mohou ocitnout. Klasická situace z každodenního života dostává vesmírný nádech. Ilustrace dělají značku originální a promítají se do celé offline i online komunikace.

netbox-ilustrace-plakaty.jpg
netbox-ilustrace-ufo.jpg
netbox-ilustrace-nastaveni.jpg
netbox-ilustrace-komunikace-kosmonaut.jpg
netbox-ilustrace-fotoaparat.jpg
netbox-ilustrace-televize-vesmir.jpg
netbox-ilustrace-lupa.jpg
netbox-plakaty-ulice.jpg

LOGO

Redesignem loga to všechno začalo. Dříve v něm figuroval šnek znázorňující trojici služeb. Následoval balónek, který symbolizoval zábavu. S rozšiřováním služeb a zájmu o ně netbox nyní hraje na větším hřišti, vytváří nový svět, vlastní universum. Odtud nová ikona planetky. Vystoupili jsme z davové šedi a jako novou barvu loga jsme zvolili sebevědomou fialovou. Vesmírnou fialovou.

netbox-logo-evoluce.jpg

VYZNAMENÁNÍ

Nová komunikace má mluvit nejen navenek, ale i dovnitř firmy, proto jsme týmu netbox poradili: “Vytvořte si vlastní ekosystém, v němž se vám bude dobře pracovat. Oceňujte se. Za kvalitně odvedenou práci se navzájem pochvalte, ale zároveň se neberte příliš vážně, a když je to na místě, udělejte si ze sebe srandu.” Pro interní potřeby jsme vytvořili jednoduchý systém vyznamenávání. Mohou být seriózní i neformální, fantazii se meze nekladou.

netbox-neonovy-napis.jpg
netbox-odznak.jpg
netbox-vyznamenani.jpg

BRANDBOOK

netbox-brandbook.jpg

Brandmanuál

netbox-brandmanual.jpg

APLIKACE

Branding je jen začátek. Myslíme na budoucnost, a tak jsme rozpracovali základní aplikace pro offline i online prostředí planety netbox už teď. Pojďme si prohlédnout, jak se bude netbox prezentovat dovnitř i navenek.

netbox-tricka.jpg
netbox-hrnky-placky.jpg
netbox-tiskoviny.jpg
netbox-ksiltovka.jpg
netbox-billboard.jpg
netbox-citylight-vesmirny.jpg
netbox-citylight-vesmir.jpg
netbox-sloha.jpg
netbox-vizitka.jpg
netbox-obalka.jpg
netbox-auta.jpg
netbox-brozura.jpg
netbox-ikonky.jpg
netbox-emaily.jpg

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Součástí nové komunikace je i správa sociálních sítí. Náš online tým nelenil a vytvořil nový koncept a obsahovou strategii pro Facebook a Instagram. Komunikace má být neformální, zábavná a v neposlední řadě vesmírná. Fanoušky chceme co nejvíce vtáhnout do diskuse. V rámci sociálních sítí chystáme i další technologické vychytávky. Nechte se překvapit a sledujte facebookový i instagramový profil netbox. Aby vám nic neuniklo!

netbox-socialni-site-facebook-posty.jpg
netbox-socialni-site-instagram-feed.jpg
netbox-socialni-site-carousel.jpg
Justmighty má zajímavý kreativní tým, který je schopen perfektně reagovat na naše požadavky
Marek Bukal


Mohlo by se Vám také líbit

Kreativa, Marketing, Guerilla

Bylinky na Maliňáku

Copywriting, Chatbot, Kreativa, Marketing

Webdesign, Copywriting, Foto/video, Print

Škoda Auto