Rafael Hygiene

Když lidské příběhy táhnou značku

  • Branding & print
  • Marketingová & komunikační strategie
  • Wedesign
Rafael Hygiene
výzva

Když za námi přišel výrobce čisticího gelu na brýle, byla už značka Rafael nějakou dobu na českém trhu. Online prodej ale prakticky neexistoval. A to přece v roce 2023 nejde. Vymysleli jsme, jak brand dostat do povědomí celého Česka i zahraničí, nejen do chodeb pražských nákupních center.

RAF_fullscreen_slunecnibryle
ŘEŠENÍ

Vymysleli jsme nové produkty

Když za námi klient přišel, zadání nebylo úplně konkrétní (jak tomu u spousty brandů bývá). Chtěl web a modernizovaný design brandu. My jsme ale

vytušili, že zásahů bude potřeba víc, aby relativně neznámé čističe brýlí obstáli v konkurenci převážně masivních obchodních sítí drogerií a prodejen optiky. A napadlo nás – proč vlastně zůstávat jen u dioptrických brýlí? Potenciál trhu je přece mnohem větší. Klient dal na naše rady a dnes tak existuje několik variant produktu – pro sportovce, na dotykové displeje a pro čočky fotoaparátů.

RAF_forografka
RAF_pro_sportovce
logo

Majitel nechtěl revoluci ale evoluci

Při tvorbě primárního loga jsme vycházeli z tvaru. Trojúhelník byl součástí starého brandu a my jsme se rozhodli jej zachovat. Geometrii jsme posunuli a updatovali do nového logotypu vytvořeného na míru zákazníka. Tvarové řešení zahrnovalo stejnou délku stran, rytmus bílého prostoru i tvar vnitřních výseků. Díky tomu vznikl jednotný rukopis. Horizontální logo je primární variantou, sekundární logo se pak skládá z logotypu doplněného claimem „Hygiene“.

Rafael_tonalita
Rafael_moodboard
Old_logo
Logo_Mark
ilustrace

Pokud náš designerský tým něco nadchne, umí zajít pro dokonalý výsledek opravdu daleko. Třeba až k ručnímu překreslování 3D modelů jako v případě značky Rafael.

Ty reprezentují jednotlivé produkty určené k čištění. Do vizuálu jsme vnesli prvek skládaného skla a vyhráli si s odrazy lomu světla, které odkazují na vyčištěnou optiku.

Rafael_3D_wire_models
Rafael_Vizitka

Hezký obal by nestačil

Soustředit jsme se museli taky na to, jak produkt, který je určený k běžné, nudné denní aplikaci, prodat se zájmem.

Doslova jsme se vžili do role jednotlivých zákaznických skupin. Zasnili jsme se a rázem jsme se viděli na svazích hor se zamlženými lyžařskými brýlemi, na motorce při vysoké rychlosti v zafuněné přilbě nebo se zrcadlovkou v ruce, číhající při východu slunce na záběr. V Justmighty si s emocemi zkrátka umíme hrát, protože je sami prožíváme, dokážeme se stát (alespoň na určitou dobu) skutečnými zákazníky.

Rafael_Midjourney_Tuba
Rafael_cilovka_fotograf
Rafael_cilovka_bryle
Rafael_Midjourney_tuba_a_obal
Barvy

Čistota materiálu i barev

Barvy značky v lidech většinou podvědomě navozují specifické asociace. U Rafaela jsme přemýšleli nad

asociací pocitu čistoty, proto jsme převážně pracovali s bílou. Sněhová, blankytná a světle mentolová pak navozují pocit svěžesti. Celou paletu doplňují hluboké tóny zelené a modré. V původním provedení značka využívala motiv zamlžených skel nebo kapek vody. Nový vizuální jazyk ono zkreslené vidění zrakového handicapu komunikuje skrze sjednocující prvek členěného skla.

Rafael_brandbook
web

Po brandingu a strategii jsme ještě potřebovali všechna kouzla uvést do praxe. Vytvořili jsme web, který je opravdovým moderním, přitom jednoduchým a funkčním e-shopem. Ideálně kombinuje lidské příběhy na emocionálních fotografiích s důrazem na rozum a uvědomění si

výhodnosti produktů. A když už jsme byli v tom, redesignovali jsme i obaly gelů Rafael, aby se na novém webu dobře vyjímaly. Majitel má velké ambice i na expanzi do zahraničí a my jsme hrdí, že s moderně vypadající značkou bude mít šanci uspět.

Rafael_web
Rafael_responzivni_verze2